מידע למועמדים

10 סיבות למה כדאי לכם ללמוד כאן

הבחירה ללמוד באקדמית אשקלון היא הבחירה הנכונה עבורך!
1. מצוינות אקדמית
הנהלת המכללה האקדמית אשקלון הציבה את איכות ההוראה ואת טיפוח המחקר בראש סדר עדיפויותיה. על פי המועצה להשכלה גבוהה, המכללה האקדמית אשקלון עומדת ביעד שנקבע לה במדד איכות ההוראה ואף מקדימה אותו בכל השנים שנבדקו (תש"ע- תשע"ה). מדד זה משתקף ביחס המספרי בין הסגל האקדמי הבכיר לבין הסטודנטים ובקבוצות הוראה קטנות המאפשרות הקדשת תשומת לב אישית לכל סטודנט וסטודנטית.

2. שנה ראשונה חינם
המכללה מוכרת בחוק עידוד השכלה בנגב ובגליל שמעניק פטור משכר לימוד בשנה א לחיילים משוחררים ובוגרות שירות לאומי שהשתחררו מצה"ל או סיימו שירות לאומי החל מינואר 2010. החוק מעניק פטור גם לבוגרי שירות אזרחי באותם תנאים. הזכאות הינה למשך 5 שנים מיום סיום שירות החובה, על פי חוק חיילים משוחררים.

לפרטיים מלאים של מימון שכר הלימוד ע"פ החוק לחץ כאן
3. שכר לימוד אוניברסיטאי
המכללה האקדמית נמנית עם 22 מכללות ציבוריות שזוכות לתמיכה של המועצה להשכלה גבוהה וכפופה להוראותיה שכוללות קביעת שכר לימוד אחיד במכללות הציבוריות ובאוניברסיטאות ולכן שכר הלימוד במכללה זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות בארץ.

4. מערך סיוע לסטודנט
הנהלת המכללה קבעה לה כלל ברזל לפיו:"לא יפסיק סטודנט את לימודיו בשל קשיים כלכליים". כדי לקיים התחייבות זו מעמידה המכללה מלגות מקרן עצמאית ומלגות נוספות מקרנות ציבוריות, בשווי מיליוני שקלים. בקמפוס המכללה פועלת הנהלת פר"ח האזורית המעניקה מלגות למאות סטודנטים שמשלבים עם לימודיהם פעילות ציבורית באשקלון ובאזור. מלגות מיוחדות מוענקות לסטודנטים מצטיינים, לאמהות חד-הוריות ועולים. וכן, תמיכה וסיוע לנשים בהריון ולסטודנטים במילואים.

לרשימת המלגות המלאה לחצו כאן
5. מרכז תמיכה לסטודנטים לקויי למידה וצרכים מיוחדים
בקמפוס המכללה פועל מרכז תמיכה לסטודנטים לקויי למידה וצרכים מיוחדים. המרכז מציע מגוון שירותים, החל מחונכות אישית וכלה במלגות ותמיכה בעזרי הוראה. בין שירותי המרכז נכללים סדנאות לחרדת בחינות, סדנאות לשילוב בעבודה , שירות פסיכולוגי וייעוץ וליווי של עובד סוציאלי. לרשות בעלי הלקויות עומדים אמצעי הוראה שונים הכוללים אביזרי הוראה אלקטרוניים, הנגשה לכל מתקני הקמפוס ולימוד בקבוצות מיוחדות.

6. חזית הטכנולוגיה בהישג ידך
המכללה האקדמית אשקלון המוסד האקדמי הראשון בארץ שכל מערכות המידע שלו הן וירטואליות. הנהלת המכללה השקיעה מיליונים בהטמעת תשתיות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. באמצעות יישום מערכות חכמות אלו, הסטודנטים נהנים מ"מחשב וירטואלי אישי" המצויד בכל התוכנות המקצועיות הנדרשות בהתאם למסלול הלימודים. נוחות ההפעלה וזמינות המידע תורמים לשיפור ההישגים הלימודיים שלכם וגם חוסכים לכם זמן וכסף רב!

שיעור על ענן - המכללה האקדמית אשקלון כסיפור הצלחה ליישום טכנולוגיות ענן
 
 
7. בית אקדמי חם המעניק יחס אישי
זה שנים רבות אנו שומרים על גודל קבוע של המכללה כדי לאפשר יחס אישי וחם לכל סטודנט. היחס האישי בא לידי ביטוי משעת המפגש הראשוני עם המכללה באמצעות מרכז היעוץ וההרשמה. מפגש זה מתחיל בייעוץ אישי מלווה עד שלב הקבלה ללימודים, ומשלב זה קשר אישי של הסטודנט עם יועצת החוג שבו הוא לומד. הנהלת המכללה מקפידה לשמור על כיתות לימוד קטנות ויחס אישי של המרצה. בנוסף, מציעה מגוון שירותים סטודנטיאלים תומכים המעניקים אווירת לימוד מיוחדת ואישית.

8. לימודים בקמפוס מרהיב ומעורר השראה
קמפוס המכללה הוא מהמרהיבים והיפים ביותר בארץ. הקמפוס ממוקם בקרבה לתחנת האוטובוסים המרכזית באשקלון ומרחק של 5 דקות נסיעה מתחנת הרכבת באשקלון. במכללה פועל מרכז כנסים ותרבות המציע לסטודנטים ולקהל הרחב הופעות תרבות, קונצרטים וסינמטק. הקמפוס כולל בנייני לימוד, בניין ספרייה, מעבדות מחשוב ענן, מעבדות מחקר, מעונות הסטודנטים. וכן, מדשאות מעוטרות בפסלי אומנות ועצי נוי המשרים אווירת לימודים מתקדמת, נעימה ופורייה.
 
9. חיי חברה עשירים
חווית הלימודים בקמפוס היא תוססת ומפנקת, הכוללת אירועי חברה, ומוסיקמפוס- הפסקה פעילה הכוללת מפגש של כיתת אמן אינטימית, בה מספר האמן את סיפורו האישי ומבצע ממיטב להיטיו. בנוסף, סרטי קולנוע והרצאות בהיכל הכנסים הבינלאומי, מסיבות, פאב סטודנטים, מסעדה, פינות ישיבה, מעונות באווירה חמה, חדר כושר וסאונה, מגוון פעילויות אגודת הסטודנטים...אז למה אתם מחכים? החברים שלכם כבר כאן!

10. קשרי אקדמיה תעשייה וייעוץ במרכז להכוונה תעסוקתית
המכללה האקדמית אשקלון נהנית מקשרי אקדמיה תעשייה ענפים בתחומי לימוד רבים, הפותחים עבורכם צוהר הזדמנויות מקצועיות. למשל, למכללה הסכמי שיתוף פעולה עם חברות היי טק מובילות. סטודנטים למדעי המחשב כבר מתמחים בחברות הללו, צוברים ניסיון מעשי במקביל ללימודים האקדמיים ונחשפים ללב העבודה ולנפשות הפועלות בתחום.
במכללה פועל מרכז להכוונה תעסוקתית המאפשר לסטודנטים ולמעסיקים לפגוש זה את זה באמצעות תוכנה מתקדמת. בכל יום מתפרסמים מקומות עבודה הן לסטודנטים והן לבוגרים. החוגים למדעי מחשב, לוגיסטיקה, עבודה סוציאלית ופסיכולוגיה נמצאים בקשר עם מעסיקים ומשבצים את הסטודנטים לעבודות והכשרה מעשית בשנים הראשונות ללימודיהם. שילוב זה מלווה במקרים מסוימים גם במלגה של המכללה או של המעסיק.

הרשמו לקבלת פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למרכז ההרשמה חייגו: 9990*

המכללה האקדמית אשקלון, רח’ בן צבי 12, אשקלון 78211