תוכניות לימוד

בית הספר למדעי הבריאות

בית הספר למדעי הבריאות
מועמדים יקרים,
לפני כשנתיים קיבלה המכללה את אישורה של המועצה להשכלה גבוהה להקים בית ספר למדעי הבריאות. במסגרתו מועברת זו השנה השנייה תכנית לימודים ייחודית וראשונה מסוגה בישראל, לקראת תואר ראשון (B.A.) בבריאות הציבור, חוג לתואר ראשון (B.S.N.) בסיעוד וחוג לתואר ראשון  (B.Sc ) בתזונה, ובשנים הבאות ייפתחו גם מסלולים במקצועות בריאות נוספים. אחת המטרות היא לספק הזדמנות לתושבי הדרום לקדם את ענף הבריאות באזור.


.B.A בבריאות הציבור*
בריאות הציבור הוא תחום רחב המתייחס לכלל האוכלוסייה. בתחום זה נכללים נושאים העוסקים בקידום בריאות האוכלוסיה, מניעת תחלואה ותמותה ושיפור איכות החיים תוך חתירה לשוויוניות וצמצום פערים. עולמות התוכן בבריאות הציבור מגוונים ביותר, וכוללים בין השאר מניעת מחלות זיהומיות וכרוניות, גדילה והתפתחות ברצף החיים, בריאות הסביבה ועוד.
התכנית מיועדת לאנשי מקצוע שכבר מועסקים בתחום או בשטחים דומים, וכמו כן לאלה המתעניינים להכשיר עצמם לעבוד בענף הבריאות בעתיד. מטרת התכנית היא להכשיר אנשי מקצוע שיוכלו להכיר את המערכת ויוכלו לפעול בתוכה תוך יישום הידע, ההבנה והמיומנות שירכשו במהלך הלימודים. כל אלה ישמש בסיס להגברת העניין המקצועי של הבוגרים, למימוש עצמי ולקידום בעבודה.
הבוגרים יכולים להשתלב במגוון תפקידים במערכת הבריאות, בתעשייה הרפואית, בארגונים בינלאומיים ובארגונים לא ממשלתיים. לדוגמא, תפקידי מינהל וניהול בארגוני הבריאות השונים- משרד הבריאות, קופות ובבתי חולים וכן, ברשויות מקומיות. הבוגרים יוכלו גם להשתלב בתפקידי מחקר ושיווק בחברות תרופות, ולאלו המעוניינים בכך יתאפשר להמשיך ללימודי תואר שני ומעלה, בהתאם לממוצע הציונים שלהם.
ההכשרה בתכנית מבוססת על מושגים ושיטות מחקר מתקדמות בבריאות הציבור המכונה: The New Public Health, תוך שילוב ידע רב תחומי, אשר יאפשר לבוגרי התכנית יכולת לעסוק במגוון תחומי העיסוק של בריאות הציבור בסטנדרטיים ארציים ובינלאומיים. הלימודים כוללים קורסי מבואות וליבה, וכן, התנסות מעשית במוסדות בריאות כבר במהלך הלימודים בהנחייתם של מומחים מהשורה הראשונה. סגל ההוראה כולל מרצים מהשורה הראשונה בתחום, המגיעים ממערכת הבריאות ומהאקדמיה, וכל סטודנט זוכה ליחס אישי ולליווי אקדמי.
 
הצטרפו אלינו.

בברכת הצלחה,
פרופ' תד טולצ'ינסקי,
ראש ביה"ס למדעי הבריאות

*הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה

החוג לבריאות הציבור החוג לסיעוד החוג לתזונה סגל

הרשמו לקבלת פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למרכז ההרשמה חייגו: 9990*

המכללה האקדמית אשקלון, רח’ בן צבי 12, אשקלון 78211