תוכניות לימוד

החוג לכלכלה ובנקאות

לימודי כלכלה ובנקאות

בשנת תשס"ז אישרה המועצה להשכלה גבוהה למכללה ללמד תכנית לימודים עצמאית בכלכלה ובנקאות ולהעניק תואר B.A בתחום. המידע על לימודי כלכלה ובנקאות במכללת אשקלון, כאן לפניכם:

החוג לכלכלה ובנקאות מטרת התכנית בחוג לכלכלה ובנקאות
לימודי כלכלה ובנקאות אינם מיועדים רק להכשרת עובדים בבנקאות ובמערכת הפיננסית אלא גם להקניית הידע הדרוש לכל מי שמשתלב בעולם העסקים, הן כעצמאי והן כשכיר, ונזקק למערכת הבנקאות ולמערכת הפיננסית. ההבנה כיצד פועלת מערכת התיווך הפיננסי (שוק הכספים ושוק ההון), מה הם תפקידיה ומה מגבלותיה, חשובה לכל אדם המבקש לפתוח קריירה בתחום התיווך הפיננסי: במוסדות בנקאיים, חברות השקעה ומוסדות פיננסים אחרים, או במחלקות פיננסיות של פירמות. כמו כן, ידע זה מסייע לכל אדם מודרני, ובפרט לאיש העסקים, בניהול מושכל ויעיל של עינייניו הפיננסים.

אוכלוסיית היעד אוכלוסיית היעד
התכנית ללימודי כלכלה ובנקאות מיועדת לצעירים וצעירות לאחר שירות צבאי או לאומי המבקשים להשתלב בעולם העסקים ובעולם הפיננסי, הן כעצמאיים והן כשכירים, בתפקידים של כלכלנים, אנליסטים, יעוץ פיננסי ומנהל. היא גם תסיע לעובדים בשירות הציבורי המבקשים לרכוש השכלה אקדמית בתחום עבודתם לקראת קידומם המקצועי.

הסגל האקדמי הסגל האקדמי
בתכנית מלמדים טובי המרצים בתחום הכלכלה, הבנקאות והפיננסים ולצידם אנשי עשייה מתחומים אלה, בהכוונה ובפיקוח של ראש החוג ד"ר מרים קראוס.

לידיעת המועמדים:
כל ארבעת החוגים: כלכלה וחשבונאות, כלכלה וניהול, כלכלה ובנקאות וכן כלכלה ולוגיסטיקה מופעלים במסגרת הפקולטה לכלכלה של המכללה האקדמית אשקלון. בכל ארבעת החוגים לימודי שנה א' משותפים בקורסי הכלכלה, המתמטיקה והסטטיסטיקה. בשל כך יש אפשרות למעבר מחוג לחוג בין שלושת החוגים כלכלה וניהול, כלכלה ובנקאות וכלכלה ולוגיסטיקה.

מעבר בין חוגים בבית הספר לכלכלה תנאי המעבר בין החוגים בבית הספר לכלכלה:
1 . כל מועמד, שהתקבל לאחד משלושת החוגים בפקולטה לכלכלה, ועמד בכל המטלות של שנה א' ובכל
הבחינות, יוכל להגיש בקשה לעבור לחוג אחר משלושת אלה.
2 . המעבר מחוג לחוג בתום שנה א' יאושר על בסיס מקום פנוי ועל פי שיקולי הנהלת הפקולטה לכלכלה.
3. מעבר מאחד משלושת החוגים הללו לחוג לכלכלה וחשבונאות מותנה בדרישות קבלה נוספות ויחייב שנת לימודים נוספת, הואיל ובחוג לכלכלה וחשבונאות נלמדים כבר בשנה א' קורסי בסיס בחשבונאות לחשבונאים בנוסף לקורסים המשותפים לכלל החוגים.
קראו עוד: תואר בכלכלה ולוגיסטיקה
קראו עוד: לימודי כלכלה וניהול
למידע נוסף על תואר בבנקאות ובכלכלה במכללת אשקלון:
 
 הפקולטה לכלכלה תוכנית לימודים בכלכלה ובנקאות סגל

הרשמו לקבלת פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למרכז ההרשמה חייגו: 9990*

המכללה האקדמית אשקלון, רח’ בן צבי 12, אשקלון 78211