תוכניות לימוד

החוג לכלכלה וחשבונאות

לימודי כלכלה וחשבונאות


לאחר שנים רבות בהן צברה המכללה האקדמית אשקלון ניסיון בהפעלת תכניות לימודים בכלכלה ומנהל עסקים בחסותה של אוניברסיטאת בר אילן, ובהפעלת 3 תכניות לימודים עצמאיות במסגרת הפקולטה לכלכלה, אישרה המועצה להשכלה גבוהה בשנה"ל תשע"ד למכללה ללמד תוכנית לימודים עצמאית לקראת תואר ראשון (B.A) בכלכלה וחשבונאות.
מטרת התכנית
מקצוע החשבונאות נחשב לתחום מבוקש ויוקרתי. מטרת הלימודים היא להכשיר את התלמידים למילוי תפקידים בתחום החשבות וראיית החשבון במשק הישראלי. הכשרה זו מבוססת על מתן רקע דיסציפלינרי וכלים מקצועיים בשבעה תחומים עיקריים: כלכלה, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, ביקורת חשבונות, מדעי הניהול, חוק ומשפט, ומיסים.
התכנית המוצעת לכם, מבוססת על ראיה רחבה של תחום הכלכלה והחשבונאות ומקנה את היכולת לטפל בידע חשבונאי והבנת אופי המידע החשבונאי עם דגש השינויים האחרונים בעולם הניהול, העסקים והמסחר בישראל. זאת, תוך עמידה על ההתפתחויות הטכנולוגיות והחברתיות, מנקודת ראותו של החשבונאי והמנהל העוסקים בתחום.
המושג כלכלה וחשבונאות מתייחס לא רק למתרחש בין כתלי משרדים לראיית חשבון או לפן הפרקטי של לימודי תואר ראשון בחשבונאות, אלא גם לפעילויות פיננסיות במישורים נוספים של החברה הישראלית ובהקשרים מגוונים ורחבים של תחום הניהול. העיסוק בכלכלה וחשבונאות באופן רחב, בלמידה ובמחקר, מעיד על כך שהתחום נתפש כבעל חשיבות ראשונה במעלה ועל כן הוא עומד במרכז השיח הציבורי.

למי מיועדים לימודי כלכלה וחשבונאות?


לימודי כלכלה וחשבונאות אוכלוסיית היעד
התכנית נועדה לצעירים וצעירות לאחר שירות צבאי או אזרחים, המבקשים להשתלב בשוק העבודה בתפקידים בתחום החשבות וראיית החשבון, וכן לעובדים בשירות הציבורי והמסחרי המבקשים לרכוש השכלה אקדמית בתחום עבודתם לקראת קידומם המקצועי.
הסגל האקדמי הסגל האקדמי
בתכנית מלמדים טובי המרצים בתחום הכלכלה והחשבונאות ולצידם אנשי עשייה רבת שנים בעולם הכלכלה ו/או החשבונאות, בפיקוחו ובהכוונתו של ראש החוג פרופ' יוסי אהרוני.

הסגל האקדמימועצת רואי החשבון החליטה להעניק לבוגרי תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות פטור מ-13 בחינות המועצה.
ההכרה לבוגרי התואר מוענקת באופן שווה להכרה הניתנת לבוגרי האוניברסיטאות בארץ


תואר ראשון בחשבונאות לידיעת המועמדים:
כל ארבעת החוגים - מופעלים במסגרת הפקולטה לכלכלה של המכללה האקדמית אשקלון:
  • כלכלה וחשבונאות
  • כלכלה וניהול
  • כלכלה ובנקאות
  • כלכלה ולוגיסטיקה

בכל ארבעת החוגים לימודי שנה א'משותפים בקורסי הכלכלה, המתמטיקה והסטטיסטיקה.בשל כך יש אפשרות למעבר מחוג לחוג בין שלושת החוגים כלכלה וניהול, כלכלה ובנקאות וכלכלה ולוגיסטיקה.

תנאי המעבר בין החוגים:

  1. כל מועמד, שהתקבל לאחד משלושת החוגים בפקולטה לכלכלה, ועמד בכל המטלות של שנה א' ובכל
    הבחינות, יוכל להגיש בקשה לעבור לחוג אחר משלושת אלה.
  2. המעבר מחוג לחוג בתום שנה א' יאושר על בסיס מקום פנוי ועל פי שיקולי הנהלת הפקולטה לכלכלה.
  3. מעבר מאחד משלושת החוגים הללו לחוג לכלכלה וחשבונאות מותנה בדרישות קבלה נוספות ויחייב שנת לימודים נוספת, הואיל ובחוג לכלכלה וחשבונאות נלמדים כבר בשנה א' קורסי בסיס בחשבונאות לחשבונאים בנוסף לקורסים המשותפים לכלל החוגים.

קראו עוד: לימודי תואר ראשון
קראו עוד: מסלול מנהל עסקים

להמשך קריאה על מסלול לימודי כלכלה וחשבונאות:

הפקולטה לכלכלה תוכנית לימודים בכלכלה וחשבונאות סגל

 

 

הרשמו לקבלת פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למרכז ההרשמה חייגו: 9990*

המכללה האקדמית אשקלון, רח’ בן צבי 12, אשקלון 78211