תוכניות לימוד

החוג לכלכלה ולוגיסטיקה

תואר ראשון בכלכלה ולוגיסטיקה

התוכנית ללימודי תואר בלוגיסטיקה וכלכלה המוצעת על ידי המכללה האקדמית אשקלון היא תכנית ייחודית במוסדות האקדמיים בישראל מכיוון שהיא משלבת בתוכה את הבסיס האקדמי המוצק של לימודי הכלכלה עם ההיבט היישומי של תחום הלוגיסטיקה. התכנית נפתחה לראשונה בשנת תשס"ז וקיבלה הסמכה סופית של המועצה להשכלה גבוהה.

הלימודים בחוג לכלכלה ולוגיסטיקה

מטרת התכנית
תכנית הלימודים בחוג לכלכלה ולוגיסטיקה המשלבת את התיאוריה עם היישום המעשי בשטח מאפשרת לבוגריה להשתלב בתחום הצומח של ניהול הלוגיסטיקה (על כל מרכיביו: ניהול הרכש, ניהול המלאי וניהול ההפצה) כמו גם ניהול שרשרת ההספקה היוצא מחוץ לגבולות הארגון הבודד ומקשר את פעילות כל הארגונים (שחקנים) הפועלים על שרשרת זו (ספקים, יצרנים/נותני שירותים ולקוחות).
תואר בלוגיסטיקה מדבר על ניהול הלוגיסטיקה בארגון - "ניהול הלוגיסטיקה עוסק בתכנון, יישום ובקרה של תהליכי זרימה ואחסון של מוצרים, שירותים ומידע וזאת במגמה לספק את דרישות הצרכנים". כלומר, בעולם הגלובלי של היום כל הפעילות הכלכלית, ולא רק הכלכלית, מתבססת על שימוש מוגבר במערכות הלוגיסטיות היוצרות ערך מוסף גבוה באמצעות הוזלת עלויות ושיפור השירות. כיום התחרות ההולכת וגוברת על הלקוחות אינה מוגבלת לכושר ייצור אלא לטיב השירות ומועדי ההספקה. רכישת מוצרים ברשת האינטרנט מכל מקום בעולם נעשית בלחיצת כפתור. הבעיה מתמקדת באספקת אותם פריטים למקום הנכון, בלוח הזמנים הנדרש ובעלות הנאותה.
לדוגמא:
(Cyber Monday (China) and Black Friday (USA מכאן שהיכולת של המערכות הלוגיסטיות לספק את הדרישות מותנית בהפעלת טכנולוגיות ומערכות מידע מתקדמות וכמובן בכוח אדם מיומן הנדרש לשם כך. תכנית הלימודים בחוג מתבססת, בין השאר, על לימודי רכש, מלאי, הפצה, מערכות מידע, וחקר ביצועים. לימודים אלו מקנים לסטודנטים את הבסיס הנדרש להשתלב בפעילויות הלוגיסטיות הנדרשות כיום בשוק העבודה.

אוכלוסיית היעד
התכנית ללימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה נועדה לצעירים וצעירות הנמצאים בתחילת דרכם ומבקשים להשתלב בתחום חדשני וצומח והן לאנשים עובדים המבקשים לרכוש השכלה אקדמית לקראת קידומם המקצועי.

הסגל האקדמי
בתכנית הלימודים מלמדים טובי המרצים בחומי הכלכלה, הלוגיסטיקה ומערכות המידע, ולחלקם גם ניסיון רב בתחום העסקי. כיתות הלימוד קטנות (בהשוואה למצב באוניברסיטאות) וזה מאפשר למרצים להעניק יחס יותר אישי לסטודנטים הן בשיעורים והן בזמני הקבלה. ראש החוג, ד"ר חנן טל מכוון ומפקח על תכנית הלימודים וסגל המרצים.

לימודי כלכלה לידיעת המועמדים:
כל ארבעת החוגים: כלכלה וחשבונאות, כלכלה וניהול, כלכלה ובנקאות, כלכלה ולוגיסטיקה מופעלים במסגרת הפקולטה לכלכלה של המכללה האקדמית אשקלון. בכל ארבעת החוגים לימודי שנה א' משותפים בקורסי הכלכלה, המתמטיקה והסטטיסטיקה. בשל כך יש אפשרות למעבר מחוג לחוג בין שלושת החוגים כלכלה וניהול, כלכלה ובנקאות וכלכלה ולוגיסטיקה. היכנסו לפרטים נוספים על לימודי תואר בכלכלה.

תואר בלוגיסטיקה וכלכלה תנאי המעבר בין החוגים:
1 . כל מועמד, שהתקבל לאחד משלושת החוגים בפקולטה לכלכלה, ועמד בכל המטלות של שנה א' ובכל
הבחינות, יוכל להגיש בקשה לעבור לחוג אחר משלושת אלה.
2 . המעבר מחוג לחוג בתום שנה א' יאושר על בסיס מקום פנוי ועל פי שיקולי הנהלת הפקולטה לכלכלה.
3. מעבר מאחד משלושת החוגים הללו לחוג לכלכלה וחשבונאות מותנה בדרישות קבלה נוספות ויחייב שנת לימודים נוספת, הואיל ובחוג לכלכלה וחשבונאות נלמדים כבר בשנה א' קורסי בסיס בחשבונאות לחשבונאים בנוסף לקורסים המשותפים לכלל החוגים.
קראו עוד על תואר בלוגיסטיקה וכלכלה:

תואר בלוגיסטיקה סגל המרצים
 הפקולטה לכלכלה תוכנית לימודים בכלכלה ולוגיסטיקה סגל

הרשמו לקבלת פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למרכז ההרשמה חייגו: 9990*

המכללה האקדמית אשקלון, רח’ בן צבי 12, אשקלון 78211