תוכניות לימוד

החוג לכלכלה וניהול

לימודי כלכלה וניהול

תכנית ייחודית בישראל המשלבת לימודי כלכלה עם לימודי ניהול מתקדמים. התכנית עבור לימודי כלכלה וניהול במכללה אושרה להפעלה במכללה האקדמית אשקלון בשנת 2005 על ידי המועצה להשכלה גבוהה. לאחר בדיקה מקיפה של איכותו של החומר הנלמד ושל הסגל האקדמי המלמד בתכנית, קיבלה המכללה מהמל"ג בשנת 2010 את ההסמכה הסופית, לאחר שעמדה בכל הדרישות האקדמיות הקפדניות הנדרשות. הסמכה זו הגיעה לאחר שנים רבות שבהן צברה המכללה האקדמית אשקלון נסיון רב בהפעלת תכנית לימודים בכלכלה ומנהל עסקים, בחסותה של אוניברסיטת בר אילן.

מידע למעוניינים בתוכנית לימודי כלכלה וניהול

מטרת התכנית
פיתוחו המואץ של המשק הישראלי ושילובו במשק העולמי מביא לכך שיש ביקוש הולך וגדל לכוח ניהולי מקצועי ברמה גבוהה בכל שטחי הניהול, כולל ניהול מערכות הייצור, ניהול יעיל של כוח האדם, וניהול מערכת מימון יעילה. התכנית של החוג לכלכה וניהול מבקשת לתת מענה לביקוש זה באמצעות מערכת לימודים עשירה בתחום הניהול, בשילוב עם ידע רב בתחום הכלכלי, המסייע גם להגיע להחלטות ניהוליות נכונות בתנאי כלכלה משתנים במהירות.

אוכלוסיית היעד

התכנית מיועדת לצעירים וצעירות השואפים להשתלב בשוק העבודה בדרגים ניהוליים בינוניים וגבוהים כשהם מצוידים בידע מקצועי נכון ומעודכן שיאפשר להם למלא תפקידים ניהוליים ברמה מקצועית גבוהה. התכנית גם נועדה לאפשר לעובדים בשירות הציבורי והעסקי לרכוש השכלה בתחום עבודתם לקראת קידומם המקצועי.
התכנית מכוונת גם לתת לצעירים את האפשרות למצוא את מקומם במוסדות אקדמיים בישראל ובעולם כולו לשם קבלת תארים גבוהים.

הסגל האקדמי הסגל האקדמי
הסגל האקדמי בתוכנית ללימודי כלכלה וניהול מורכב ממרצים מוערכים בעלי מוניטין עם ניסיון רב בהוראה ובמחקר. חלקם הם בעלי ניסיון רב במשק הפרטי והציבורי. המרצים משלבים ידע תיאורטי רב, עם ידע יישומי רחב, מה שמאפשר לסטודנטים לרכוש ידע בתיאוריה, במחקר ובפרקטיקה, תוך השענות על יחס אישי הניתן על ידי המרצים לציבור הסטודנטים.

מידע למועמדים לידיעת המועמדים כל ארבעת החוגים:
2. כלכלה וניהול
3. כלכלה ובנקאות
4. כלכלה ולוגיסטיקה
מופעלים במסגרת  הפקולטה לכלכלה של המכללה האקדמית אשקלון. בכל ארבעת החוגים לימודי שנה א' משותפים בקורסי הכלכלה, המתמטיקה והסטטיסטיקה. בשל כך יש אפשרות למעבר מחוג לחוג בין שלושת החוגים כלכלה וניהול, כלכלה ובנקאות וכלכלה ולוגיסטיקה.

מעבר בין החוגים תנאי המעבר בין החוגים:

1 . כל מועמד, שהתקבל לאחד משלושת החוגים בפקולטה לכלכלה, ועמד בכל המטלות של שנה א' ובכל
הבחינות, יוכל להגיש בקשה לעבור לחוג אחר משלושת אלה.
2 . המעבר מחוג לחוג בתום שנה א' יאושר על בסיס מקום פנוי ועל פי שיקולי הנהלת הפקולטה לכלכלה.
3. מעבר מאחד משלושת החוגים הללו לחוג לכלכלה וחשבונאות מותנה בדרישות קבלה נוספות ויחייב שנת לימודים נוספת, הואיל ובחוג לכלכלה וחשבונאות נלמדים כבר בשנה א' קורסי בסיס בחשבונאות לחשבונאים בנוסף לקורסים המשותפים לכלל החוגים.
 
 
מידע נוסף על לימודי כלכלה וניהול במכללת אשקלון:
לימודי כלכלה וניהול סגל המרצים
הפקולטה לכלכלה תוכנית לימודים בכלכלה וניהול סגל

הרשמו לקבלת פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למרכז ההרשמה חייגו: 9990*

המכללה האקדמית אשקלון, רח’ בן צבי 12, אשקלון 78211