תוכניות לימוד

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

 לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

מועמדים יקרים,
אנו חיים בתקופה של שינויים מהירים המתחוללים בארץ ובעולם. כלכלה גלובלית משנה את פני החברה ומטביעה את חותמה על המערכת הפוליטית והחברתית. מתחים חברתיים, דתיים, עדתיים ופוליטיים מלווים את השינויים האלה. אם ברצונכם להבין אץ התמורות המתחוללות ותוך כדי כך להכיר תרבויות שונות ומרתקות, אז לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ירתקו אתכם. הם ילמדו אתכם לחשוב מחוץ לקופסה!


מה לצפות מלימודי תואר בסוציולוגיה?

  • תלמדו להביט על החברה ממעוף הציפור וכך תלמדו להבין את עצמכם ואת סביבתכם החברתית בדרך שטרם הכרתם.
  • תלמדו לראות לא רק את הגלוי והמובן מאליו ביחסים הבין-אישיים, אלא גם את הנסתר והנעשה מאחורי הקלעים.
  • תלמדו לבחון את הקשרים הגלויים בין התופעות החברתיות וגם את הקשרים הנסתרים.
  • תלמדו מה ואיך אנו חושבים על עצמנו, ומדוע דעותינו עשויות להיות שונות משל דעות חברינו/חברותינו או זהות להן?

ואז תבינו מדוע גבינת המילקי נעשתה לסמל של מאבק חברתי ותרבותי. מה טיבן של הפגנות המחאה. מדוע המוזיקה הים תיכונית נעשתה לזרם מרכזי בחברה הישראלית. כיצד התודעה הפמיניסטית תופסת תאוצה בישראל ובעולם. מדוע הגאים מקבלים הכרה בחברה, כולל הכרה בזוגיות. מה קורה למשק ולחברה עם תהליכי ההפרטה: מתעשרים מצד אחד וציבור עובדי קבלן מצד שני. ועוד לא הזכרנו יחסי דתיים – חילוניים, יהודים – ערבים, מצב החינוך, הויכוח על הדרת נשים ועוד ועוד...

מטרת לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באשקלון

מטרת הלימודים בחוג ללימודי תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה היא להכשיר בוגרים שיוכלו לנתח ולהסביר את המציאות החברתית והתרבותית בכלים סוציולוגיים ואנתרופולוגיים. בידי בוגר המחלקה אשר ינכס את דרכי החשיבה של דיסציפלינות אלה יהיו הכלים להתמודד עם שאלות חברתיות הדורשות פתרון. הוא יוכל לפענח את הקודים התרבותיים, הגלויים והסמויים, של הקבוצות השונות המרכיבות את המערכת החברתית.

בוגרי החוג יוכלו להמשיך את לימודיהם לקראת תארים מתקדמים באוניברסיטאות המחקר כדי לרכוש לעצמם התמחויות שונות בתחום סוציולוגיה ואנתרופולוגיה של ארגונים, בריאות, מיגדר, פוליטיקה, משפחה ועוד. הם יוכלו להתמחות בפסיכולוגיה חברתית ובתחומי חברה וסביבה, להשתלב בתחום ההוראה והמחקר, מחקרי דעת קהל ויחסי ציבור ובתחומים שונים הדורשים השכלה אקדמית בתחום מדעי החברה.

בברכת הצלחה,
פרופ' רחל שרעבי
ראשת החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
 
מידע נוסף על לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה במכללת אשקלון:
תואר בסוציולוגיה לימודי סוציולוגיה
החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה תוכנית לימודים למסלול דו-חוגי סגל

הרשמו לקבלת פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למרכז ההרשמה חייגו: 9990*

המכללה האקדמית אשקלון, רח’ בן צבי 12, אשקלון 78211