תוכניות לימוד

M.A בקרימינולוגיה*

תואר שני בקרימינולוגיה - M.A. בקרימינולוגיה

 

מועמדים יקרים! התכנית הייחודית והחדשנית ללימודי תואר השני בקרימינולוגיה ואכיפת החוק מאפשרת לעובדי מערכות אכיפת החוק והתקון להתאים לימודים מתקדמים לתחומי עיסוקיהם, ולקדם, כל אחד בארגון שבו הוא מועסק, "מדיניות מבוססת עובדות".

תכנית מתקדמת זו, אשר נבנתה במתכונת הדומה לתכניות criminal justice בעולם המערבי, מבטאת את המגמות העיקריות השולטות בתחום אכיפת החוק של קירוב עולם העשייה לעולם האקדמי, ושל ביסוס דיאלוג אקדמי - יישומי בתחומי הלחימה בפשיעה, מניעתה והטיפול בעבריינים.
 
תכנית חדשנית זו מהווה הזדמנות טובה גם לאזרחים החפצים להעמיק את היכורתם עם מודלים, עם מאפיינים, ועם מגמות ורפרמות של הארגונים השונים המרכיבים את מערכת אכיפת החוק. במסגרת התוכנית ללימודי תואר בקרימינולוגיה, יידרשו הסטודנטים להוכיח יכולות מחקריות גבוהות אשר יקבלו ביטוי בכתיבתה של עבודות גמר מקיפה. במקביל, ישולבו הלומדים בפרקטיקום אשר יאפשר היכרות בלתי אמצעית עם מסגרותיה השונות של מערכת אכיפת החוק במהלך תקופת הלימודים, ואפשרות להשתלב בהן בסיומם.

אני מאחלת הצלחה רבה לתלמידי החוג לקרימינולוגיה בכלל, ולמצטרפים לתכנית לימודי תואר שני בקרימינולוגיה בפרט.
בברכת הצלחה,
פרופ' אפרת שוהם
ראשת החוג לתואר שני בקרימינולוגיה

*קבלת תואר שני בקרימינולוגיה מותנית באישור המל"ג

בקצרה: תואר שני בקרימינולוגיה

הלימודים במסגרת תואר שני בקרימינולוגיהבמכללה האקדמית באשקלון יכללו היכרות משמעותית עם ההליך הפלילי וזיהוי מאפיינים ודרכי פעולה. במסגרת לימודי M.A בקרימינולוגיה אנחנו נתמקד בניתוח אספקטים במדיניות השיטור ובתרבות המשטרה, האג'נדות הקיימות בציבור בנוגע למערכת האכיפת החוק, מודלים ואסטרטגיות של אכיפת חוק בעולם המערבי וגישות שיטור שונות.
במקביל, נבדוק את הקשר שבין אמצעי תקשורת למשטרה וגורמי אכיפת החוק, משטרה במדינה דמוקרטית, מודלים תיאורטיים של שיטור, כליאה ותיקון במאה ה - 21, ננתח מגמות ושינויים תרבותיים, ארגוניים וחברתיים במערכת אכיפת החוק הישראלית ועוד שלל נושאים מרתקים. לימודי תואר בקרימינולוגיה יכללו קורסים כגון תיאוריות בקרימינולוגיה, קורסים השוואתיים, היבטים יישומיים בהליך אכיפת החוק וכן נקיים סדנאות, סמינריונים עיוניים ומחקריים וכדומה.
לקראת תום התואר השני, הסטודנטים יגישו מיזם סיכום, שבמסגרתו כל אחד מהם יחקור אספקט ספציפי של מערכת אכיפת החוק בארץ מנקודת מבט תיאורטית. התואר גם כולל תוכנית פרקטיקום מקיפה, במסגרתה ישתלבו סטודנטים מהחוג באחת מהרשויות לאכיפת החוק בישראל.
המשיכו לקריאה נוספת אודות לימודי תואר שני בקרימינולוגיה


תכנית  .M.A בקרימינולוגיה תכנית לימודים .M.A בקרימינולוגיה סגל

הרשמו לקבלת פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למרכז ההרשמה חייגו: 9990*

המכללה האקדמית אשקלון, רח’ בן צבי 12, אשקלון 78211