תוכניות לימוד

תכנית M.A. בכלכלה יישומית

תכנית .M.A בכלכלה יישומית*
בשנים האחרוות עקב התפשטות ההשכלה הגבוהה בארץ ובעולם, גוברת המגמה מצד משרדי ממשלה, בנקים ומעסיקים בתעשייה מתחומים פיננסיים, להעדיף מועמדים בעלי תואר שני לתפקידי מטה וייעוץ על פני בעלי תואר ראשון. ההכשרה שתכננו בתכנית זו תתמקד בסוגיות מרכזיות ועדכניות של כלכלת ישראל והשלכותיהן על המדיניות החברתית. סוגיות כלכליות מתחום מערכת הביטוח הלאומי, פנסיה והשלכותיהן הן על הכלכלה והן על מדיניות הרווחה בארץ.

 מטרת תכנית הלימודים
מטרת התכנית היא להכשיר את הסטודנט לאסוף, לארגן ולהביא לידי יישום נכון וחכם מידע כלכלי. כמו כן, להקנות את כל הכלים הדרושים לישום המידע הנאסף למטרות חזוי התנהגות והערכת מדיניות בפרט כשמדובר בבסיסי נתונים גדולים. במסגרת התכנית ייחשף הסטודנט לסוגיות מרכזיות ועדכניות של כלכלת ישראל והשלכותיהם על מדיניות חברתית, בינהם סוגים מתחום מערכת הביטוח הלאומיף המערכת הפינסיונית והמערכת הבנקאית.

 תכנית הלימודים

תכנית הלימודים מתעמקת בידע העיוני אשר ילווה בהצגת ממצאים אמפיריים ותיאוריים מהארץ ומהעולם. בן היתר, יוצגו כלים משחקיים פרקטיים לפתרון סיטואציות של ניגוד אינטרסים. כמו כן, יצויד הסטודנט בידע חשבונאי ומימוני ברמה שחובה על כל כלכלן בכיר לדעת. במגוון קורסי הבחירה העיוניים הכלולים בתכנית כמו, כלכלה ציבורית, כלכלת עבודה וארגון תעשייתי, תשולב התיאוריה בדוגמאות מהארץ ומהעולם. בהתבסס על הידע התאורטי והמעשי שיירכש בקורסים יכתבו הסטודנטים עבודה סמינריונית רחבה. 
ייחודה של התכנית היא בהתמקדותה צד היישומי של התיאוריה הכלכלית תוך הדגש על ההשלכות לגבי המערכת הבנקאית וכלכלת ישראל.


 סגל המרצים
בראש החוג עומדת פרופ' נאוה כהנא מבכירי החוקרות בכלכלה בארץ. יחד איתה מלמדים אנשי אקדמיה וחוקרים מוערכים בעלי נסיון רב בהוראה ובמחקר ביניהם פרופ' שושנה נוימן- דיקן הפקולטה לכלכלה במכללה, פרופ' יעקב רוזנברג ואחרים. לרבים מהם נסיון במשק הפרטי והציבורי. המרצים משלבים ידע תיאורטי רב וניסיון יישומי רחב המאפרים לסטודנטים לרכוש ידע בתיאוריה, במחקר ובפרקטיקה.

*הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה

הרשמו לקבלת פרטים ונחזור אליכם בהקדם

למרכז ההרשמה חייגו: 9990*

המכללה האקדמית אשקלון, רח’ בן צבי 12, אשקלון 78211